DIYDIY, Do-It-Yourself to angielskie określenia na przecież całkiem stary trend zrób to sam. W odniesieniu do wesela oznacza, że staramy się jak najwięcej elementów wykonać sami. Od zaproszeń, dekoracji, poprzez dodatki do ubrań a na bukietach kończąc. Dzięki temu możemy zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że nasze wesele będzie niepowtarzalne.
Często przy projektach DIY będziemy musieli zainwestować w różne materiały i narzędzia. Na pewno przyda się komputer z programem MS Word. Linijka, nożyczki, dobry klej, ołówki - to są oczywistości. Dużym ułatwieniem przy robieniu np. zaproszeń będzie gilotyna do papieru lub trymer - oczywiście można je zastąpić choćby nożykiem do tapet, jednak mając bardziej profesjonalne narzędzia możemy pracować sprawniej. Przydadzą się także różne ozdobne dziurkacze, a na pewno niezbędny będzie taki do zaokrąglania rogów. W zależności od projektu mogą się przydać stemple, tusze, narzędzia do embossingu (tłoczenia), papiery różne, bibułki, chusteczki, szablony, naklejki, pianki, koraliki i całe mnóstwo innych materiałów. Skąd je wziąć? W internecie jest całe mnóstwo sklepów z artykułami plastycznymi. Moich kilka ulubionych:
Przy każdym projekcie DIY będę podawać potrzebne materiały. Będę je także oceniać w zależności od tego jak bardzo wyspecjalizowany sprzęt będzie potrzebny i czy można go czymś zastąpić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz