czwartek, 7 czerwca 2012

Motyw przewodni wesela

Hurra! Wychodzę za mąż!
Zaraz po tych słowach wyobrażamy sobie siebie w białej sukni stojącej przed ołtarzem, tańczącej pierwszy taniec. Gdy emocje trochę opadną, zaczynamy planować wesele.
Gdy w rodzinie w ciągu ostatniego roku były cztery wesela, a w następnym szykują się kolejne dwa, intensywnie myślimy nad tym, czym wyróżnić nasze wesele od tych innych? Przecież chcemy, żeby nas zapamiętano?
Niektórzy koncentrują się na atrakcjach: fajerwerki, lampiony, pokaz tańca, pokaz barmański... Jest jednak jeszcze jeden sposób. Motyw przewodni wesela.
Co to takiego?
Motyw przewodni to element dekoracji, który spaja wszystko w jedną całość. Pojawia się już na zaproszeniach, towarzyszy nam przy wybieraniu kwiatów i dekoracji, które widzimy na weselu, często także w kościele, często wykorzystuje się go także w sesji zdjęciowej. Amerykanie opanowali sztukę korzystania  z motywów przewodnich do perfekcji. Jeśli oglądamy zdjęcia z ich wesel, wszystko wydaje się idealnie zgrane i dopasowane. Jest to właśnie zasługa motywu przewodniego.
Co jednak wybrać na motyw przewodni? Pomysłów jest mnóstwo: kolory, pory roku, zwierzęta (motyle, żabki), może to byćmonogram, epoka historyczna...
Np. kolor zielony: Zielone zaproszenia, zielone szarfy na krzesłach, zielone winietki, serwetki, może zielony samochód do ślubu? Bukiet np z zielonych stokrotek albo zielonych storczyków, może tez być biały z dużą ilością liści...  Tort z zielonymi ozdobami... Sesja zdjęciowa w parku, lesie, na łące... Jeśli suknia ślubna ma pas, niech będzie zielony, zielone buty i zielony krawat/mucha dla Pana Młodego.
Albo motyle: Motyle na zaproszeniach, Motylkowe winietki, Motylek w bukiecie, wypuszczanie Motyli pod kościołem zamiast obrzucania kwiatami/ryżem/pieniążkami...
Ja proponuję, żeby to było coś, co Was łączy, np. zainteresowania. Góry, książki, film, rycerze, podróże, gotowanie, piłka nożna, wędkarstwo, latanie samolotem - to wszystko są pomysły na motyw przewodni Waszego wesela.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz